Czyste powietrze

Czytanie treści strony dostępne.

Czyste Powietrze to program mający na celu zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami/współwłaścicielami domów jednorodzinnych/wydzielonych lokali mieszkalnych. Dotacje są udzielane za pośrednictwem Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Program przewiduje dofinansowania na:

  • źródło ciepła – wymianę, zakup, montaż,
  • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
  • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,
  • mikroinstalację fotowoltaiczną,
  • ocieplenie przegród budowlanych,
  • stolarkę drzwiową i okienną,
  • dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).

Informacji dotyczących Programu „Czyste Powietrze” udzielają pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, ul. Wita Stwosza 2, osobiście lub poprzez infolinię pod numerem telefonu 32 60 32 252. Szczegółowe informacje znajdują się również na stronie internetowej www.portal.wfosigw.katowice.pl

Od 21 października 2020 r. nastąpiła zmiana Programu „Czyste Powietrze” umożliwiająca ubieganie się o podwyższone dofinansowanie do wymiany źródła ciepła lub termomodernizacji budynku jednorodzinnego. Warunkiem uzyskania podwyższonego poziomu dofinansowania jest to by miesięczny dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym nie przekroczył 1400 zł (dla gospodarstw wieloosobowych) lub 1960 zł (dla gospodarstw jednorodzinnych) miesięcznie. Dokumentem potwierdzającym uprawnienie do otrzymania dofinansowania o podwyższonym poziomie jest zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego wydawane przez Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszęcinie po złożeniu wniosku zgodnego z obowiązującym wzorem – telefon kontaktowy 34 352 40 83.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe